Home / SVET / Zelenskyj: Najbližšie dni vojny budú rozhodujúce, ruská armáda smeruje k väčším operáciám (video)

Zelenskyj: Najbližšie dni vojny budú rozhodujúce, ruská armáda smeruje k väčším operáciám (video)

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v prejave v nedeľu večer upozornil svoju krajinu, že nadchádzajúci týždeň bude dôležitejší ako ktorýkoľvek iný týždeň od vypuknutia vojny. „Ruská armáda smeruje k ešte väčším operáciám na východe nášho štátu,“ povedal Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezident Ukrajiny opäť vyzval západné štáty, vrátane Nemecka, aby jeho krajine poskytli väčšiu pomoc. Uviedol, že počas rokovania s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom hovoril o tom, „ako zintenzívniť sankcie voči Rusku a ako donútiť Rusko snažiť sa o mier“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Som rád, že si môžem všímať, že pozícia Nemecka sa v poslednom období zmenila v prospech Ukrajiny. Považujem to sa absolútne logické,“ dodal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Najbližšie dni vojny budú rozhodujúce, ruská armáda smeruje k väčším operáciám (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.