Home / SVET / Potápačský výcvik v malajzijských vodách neprežil tínedžer z Holandska, ostatných zachránili

Potápačský výcvik v malajzijských vodách neprežil tínedžer z Holandska, ostatných zachránili

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nezvestný 14-ročný Holanďan, ktorý sa stratil s ďalšími troma Európanmi cez týždeň počas potápačského výcviku v malajzijských vodách, zomrel.

Polícii to povedal jeho otec Adrian Peter Chesters, Brit ktorého spolu s mladou Francúzkou našli v sobotu v indonézskych vodách.

Chlapec bol veľmi slabý

Malajzijský námorný úrad uviedol, že Nathen Renze Chesters podľa otcovho vyhlásenia zahynul, pretože bol veľmi slabý. Úrad upozornil indonézske úrady, aby pokračovali v hľadaní tela. Pátraciu operáciu v Malajzii odvolali.

Chestersovci, 18-ročná Francúzka Alexia Alexandra Molinová a ich nórska inštruktorka Kristine Grodemová sa potápali v stredu pri ostrove pri meste Mersing na juhu Malajzie. Tridsaťpäťročnú Grodemovú zachránili ešte vo štvrtok.

Rozdelil ich silný prúd

Ako uviedla, všetci v stredu popoludní bezpečne vyplávali na hladinu, ale neskôr sa vzdialili od člna a rozdelil ich silný prúd.

Molinovú a Chestersa zachránili v sobotu ráno rybári zhruba 100 kilometrov od miesta, kde sa stratili, uviedol policajný náčelník v Mersingu.

Úrady v rámci vyšetrovania zadržali kapitána plavidla. Tiež suspendovali potápačské aktivity pri Mersingu.

Viac k témam: potápači
Zdroj: Webnoviny.sk – Potápačský výcvik v malajzijských vodách neprežil tínedžer z Holandska, ostatných zachránili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť

Podľa bývalého veliteľa strategického velenia Spojeného kráľovstva bude vojna ešte počas leta kulminovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.