Home / SVET / Chorvátsko ruší cestovné obmedzia spojené s koronavírusom, v krajine už nebudú kontrolovať Covid preukazy

Chorvátsko ruší cestovné obmedzia spojené s koronavírusom, v krajine už nebudú kontrolovať Covid preukazy

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – S platnosťou od soboty (9. apríla) uvoľňuje Chorvátsko pravidlá cestovania pre osoby prichádzajúce z krajín Európskej únie (EÚ).

S prihliadnutím na pandemickú situáciu sa od tohto dátumu od osôb cestujúcich z EÚ nebudú vyžadovať digitálne certifikáty o očkovaní, negatívne výsledky akýchkoľvek testov či potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19. V tlačovej správe o tom informoval Andrej Maťko z Chorvátskeho turistického združenia.

Povinné nebude ani vypĺňanie formulára pri príchode do krajiny. „Naďalej nebude povinné nosiť rúška na verejných priestranstvách. Povinnosť nosiť rúška naďalej platí na verejných miestach, kde sa vykonáva zdravotná a sociálna starostlivosť. Uvoľňujú sa aj ďalšie obmedzenia, ako napríklad otváracia doba stravovacích zariadení, barov a klubov, ktorá bude odteraz neobmedzená,“ doplnil Maťko.

Viac k témam: COVID preukaz, COVID-19, Koronavírus, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko ruší cestovné obmedzia spojené s koronavírusom, v krajine už nebudú kontrolovať Covid preukazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Duch ukrajinského ľudu nebude zlomený a krajina získa späť svoje mestá, vyhlásil prezident Zelenskyj (video)

Útoky Ruska ukrajinský prezident označil za cynický pokus zlomiť ducha ukrajinského ľudu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.