Home / SLOVENSKO / Čaputová: Rómske deti zo znevýhodneného prostredia majú malú šancu, aby v živote uspeli. Je to bludný kruh (video+foto)

Čaputová: Rómske deti zo znevýhodneného prostredia majú malú šancu, aby v živote uspeli. Je to bludný kruh (video+foto)

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rómske deti, ktoré pochádzajú zo znevýhodneného prostredia, majú veľmi malú šancu, aby v živote mohli uspieť. Študovať na vysokej škole sa na Slovensku nepodarí ani jednému percentu rómskych žiakov.

Dôvodom je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej bludný kruh generačnej chudoby, vylúčenia a mnohokrát aj predsudkov. Hlava štátu to povedala po piatkovom stretnutí s rómskymi študentami pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

„Medzinárodný deň Rómov má poukázať na rovnoprávnosť v zmysle rovností šancí a príležitostí. Práve preto je potrebné, aby štát robil všetky potrebné kroky v systémovej rovine, aby bolo umožnené mladým ľuďom a deťom dať rovnaké šance uplatniť sa a sebarealizovať sa,“ vyhlásila prezidentka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka prijala rómskych študentov počas Medzinárodného dňa Rómov (fotografie)

Pripomenula tiež, že pracovať by sa malo aj na osobnom postoji väčšiny k menšinám vrátane tej rómskej. „Aby sme ľudí nehodnotili podľa farby pleti alebo národnostnej príslušnosti, ale podľa ich vlastných osobnostných kvalít,“ dodala.

Čaputová zaželala všetkým Rómom a Rómkam len to najlepšie k ich medzinárodnému dňu, a to najmä život v rovnosti a dôstojnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Marginalizované rómske komunity (MRK), Medzinárodný deň Rómov, Rómovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Rómske deti zo znevýhodneného prostredia majú malú šancu, aby v živote uspeli. Je to bludný kruh (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hatráková sa zatiaľ do klubu Sme rodina vstúpiť nechystá, ostáva súčasťou Kresťanskej únie

Predsedníčka Kresťanskej únie Záborská si myslí, že Hatráková mala dostať od klubu OĽaNO žltú kartu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.