Home / SVET / Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video)

Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video)

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že sa v utorok prihovorí k účastníkom mimoriadneho zasadania Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo svojom nočnom prejave k obyvateľom Ukrajiny Zelenskyj povedal, že je v záujme Kyjeva, aby sa otvorene a transparentne prešetrilo zabíjanie civilistov v meste Buča.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Informuje o tom portál bbc.com. „Rád by som zdôraznil, že máme záujem o najúplnejšie, transparentné vyšetrovanie, s ktorého výsledkami bude oboznámené celé medzinárodné spoločenstvo,“ povedal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bezpečnostná rada OSN, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzski poslanci bojujú za práva žien, chcú zakotviť v ústave právo na interrupciu

Právo na interrupciu vo Francúzsku je už zakotvené v zákone z roku 1975, ktorý sa týka dobrovoľného ukončenia tehotenstva v právnom rámci, ktorý dekriminalizoval interrupcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.