Home / šport / Hokej / Tatar je stále najproduktívnejším Slovákom v NHL, Pánik predbehol v počte bodov Gáboríka

NEW YORK 15. januára (WebNoviny.sk) – Útočník Detroitu Tomáš Tatar je stále najproduktívnejším slovenským hokejistom v základnej časti sezóny 2017/2018 severoamerickej NHL. Krídelník Red Wings strelil v 43 zápasoch jedenásť gólov a pridal osem asistencií.

O dva body menej získal Richard Pánik, ktorého z Chicaga vymenili do Arizony. Tretí je veterán Marián Gáborík s trinástimi bodmi. Nasledujú Zdeno Chára, Marko Daňo, Peter Cehlárik a Andrej Sekera. Christián Jaroš, Martin Marinčin a Marek Hrivík zatiaľ nebodovali.

Do aktuálnej sezóny NHL vstúpili aj dvaja slovenskí brankári – Jaroslav Halák zatiaľ odchytal 26 stretnutí za New York Islanders, Peter Budaj naskočil do siedmich duelov v bránke Tampy Bay Lightning.

Kanadské bodovanie a štatistiky Slovákov v základnej časti NHL 2017/2018 – stav k 14. januáru 2018:

Marek Hrivík (Calgary) 1 0 0 0 +1 0 1 9:04

Pozn.: Za menom hráča a klubom nasleduje počet odohraných zápasov, gólov, asistencií, bodov, plus/mínus bodov, trestných minút, striel a priemerný čas na ľade.

Brankári:
1. Jaroslav Halák (New York Islanders) 26 13 12 2 813 84 90,6 3,19 1578:23 0 0 0 4
2. Peter Budaj (Tampa Bay) 7 3 3 1 213 26 87,8 3,80 410:24 0 0 0 0

Pozn. Za menom a klubom brankára nasleduje počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení, úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov, súčet odchytaných minút, počet shutoutov, gólov, asistencií a trestných minút.

Viac k témam: hokej, Marián Gáborík, NHL, Richard Pánik, tomáš tatar
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatar je stále najproduktívnejším Slovákom v NHL, Pánik predbehol v počte bodov Gáboríka © SITA Všetky práva vyhradené.