Home / SLOVENSKO / Dúbravka otvára dočasné denné centrum pre deti z Ukrajiny

Dúbravka otvára dočasné denné centrum pre deti z Ukrajiny

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Socializovať a učiť deti v bezpečnom podnetnom prostredí, spoznávať mestskú časť i náš jazyk a zároveň dať časový priestor ukrajinským matkám na prácu či jej hľadanie. S takým cieľom otvára mestská časť Bratislava-Dúbravka dočasné denné centrum pre deti z Ukrajiny od 3 – 6 rokov. Pomôcť má ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou, rodičom malých detí má dať čas na vybavovanie na úradoch, hľadanie práce či učenie sa slovenčiny.

Dočasné denné centrum funguje  od pondelka 4. apríla v priestoroch na Sekurisovej ulici v objekte miestnej knižnice, kde v minulosti pôsobilo súkromné zariadenie pre malé deti.

Niekoľko rokov sú priestory prázdne, mestská časť ich teraz upravila pre potreby dočasného denného centra. Jeho kapacita je nateraz 11 detí. Mestská časť Bratislava-Dúbravka prijala pre centrum dve ukrajinské učiteľky, ktoré sa dohovoria aj po slovensky.

„Zámerne sme pre centrum vybrali priestory, ktoré kapacitou a rozmermi nespĺňajú podmienky pre vznik materskej školy,“ priblížil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Centrum totiž nie je materskou školou. Materské školy v mestskej časti Bratislava-Dúbravka sú naplnené, preto sa mestská časť snaží poskytnúť pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou a usadili sa v Dúbravke.

Informačný servis

Viac k témam: Bratislava-Dúbravka, denné centrum, Deti, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Dúbravka otvára dočasné denné centrum pre deti z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kultúrna diverzita a inklúzia nie sú v Nestlé prázdne pojmy, ale každodenná realita

Spoločnosť Nestlé rešpektuje a podporuje jedinečnosť a potenciál ľudí bez ohľadu na rasu, pohlavie, kultúru, sexuálnu orientáciu alebo zdravotné postihnutie. Uviedla to pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa kultúrnej diverzity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.