Home / SVET / Vyšetrovanie havárie Boeingu v Číne pokračuje, do krajiny pricestujú americkí vyšetrovatelia

Vyšetrovanie havárie Boeingu v Číne pokračuje, do krajiny pricestujú americkí vyšetrovatelia

2.4.2022 (Webnoviny.sk) – Americkí vyšetrovatelia pricestovali v sobotu do Číny, aby tamojším úradom pomohli hľadať stopy súvisiace s minulomesačnou haváriou dopravného lietadla Boeing so 132 ľuďmi na palube.

V rámci tejto spolupráce už v americkom laboratóriu vo Washingtone analyzujú hlasový záznamník z kabíny lietadla, uviedli americkí federálni predstavitelia. Vyšetrovatelia dúfajú, že nahrávka objasní, prečo sa lietadlo 21. marca zrútilo v hornatej oblasti na juhovýchode Číny.

Na palube letu 5735 spoločnosti China Eastern z mesta Kchun-ming v západnej provincii Jün-nan do priemyselného centra Kuang-čou na juhovýchodnom pobreží bolo 123 pasažierov a deväť členov posádky.

Náraz lietadla vytvoril 20 metrov hlboký kráter, spôsobil požiar v okolitom lese a rozbil lietadlo na malé časti roztrúsené po širokom okolí. Dosiaľ bolo nájdených viac ako 49-tisíc kusov trosiek spolu s niektorými ľudskými pozostatkami a osobnými vecami.

Viac k témam: Boeing, Pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie havárie Boeingu v Číne pokračuje, do krajiny pricestujú americkí vyšetrovatelia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.