Home / SVET / Ruská propaganda sa viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny, tento krok pravdepodobne funguje

Ruská propaganda sa viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny, tento krok pravdepodobne funguje

2.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská propaganda sa v ostatnom čase čoraz viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny v Latinskej Amerike. Moskva sa snaží šíriť lži na sociálnych sieťach ohľadne vojny na Ukrajine v štátoch, ktoré dlhodobo nedôverujú Spojeným štátom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kroky Ruska v španielsky hovoriacich krajinách pravdepodobne zafungovali, pretože ruská verzia kanála RT je momentálne treťou najzdieľanejšou stránkou na Twitteri, ktorá ponúka informácie o ruskej invázii v španielskom jazyku.

Medzi klasické ruské tvrdenia a ospravedlnenia vojny na Ukrajine patria obvinenia, že invázia bola nevyhnutná na konfrontáciu s neonacistami, alebo že USA tajne podporovali výskum biologického boja na Ukrajine. Tento typ dezinformácií nebol podložený žiadnymi dôkazmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská propaganda sa viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny, tento krok pravdepodobne funguje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.