Home / SVET / Na stretnutí ministrov zahraničia NATO bude aj Ukrajina a ďalšie nečlenské krajiny

Na stretnutí ministrov zahraničia NATO bude aj Ukrajina a ďalšie nečlenské krajiny

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) pozvala na budúcotýždňové dvojdňové stretnutie ministrov zahraničia jej členských štátov Ukrajinu a ďalšie krajiny, ktoré nie sú jej členmi.

NATO vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva spravodajská televízia CNN, informovalo, že na jednom zasadnutí 7. apríla sa zúčastnia „ministri zahraničných vecí Austrálie, Fínska, Gruzínska, Japonska, Kórejskej republiky, Nového Zélandu, Švédska a Ukrajiny, ako aj Vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Niektorí ministri sa na stretnutí zúčastnia prostredníctvom videospojenia. Ministri zahraničia členských štátov NATO sa stretnú po druhý raz od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Zasadnutie nasleduje po minulotýždňovom stretnutí lídrov NATO na mimoriadnom summite o kríze.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na stretnutí ministrov zahraničia NATO bude aj Ukrajina a ďalšie nečlenské krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri brutálnom zásahu brazílskej polície zomrel černoch priamo v ich aute, napchali ho do kufra a nechali udusiť plynom (video)

Incident si naprieč Brazíliou vyžiadal rozsiahle odsúdenie a mnohí kritizujú konanie policajtov ako rasistický čin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.