Home / SLOVENSKO / Vstup Slovenska do NATO je podľa OĽaNO jedno z najdôležitejších rozhodnutí v dejinách, ukázala to agresia Ruska

Vstup Slovenska do NATO je podľa OĽaNO jedno z najdôležitejších rozhodnutí v dejinách, ukázala to agresia Ruska

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vstup Slovenska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) bolo podľa ministra obrany Jaroslava Naďa, predsedu brannobezpečnostného výboru Národnej rady SR (NR SR) Juraja Krúpu a člena Zahraničného výboru NR SR Andreja Stančíka (všetci OĽaNO) jedno z najdôležitejších rozhodnutí v dejinách Slovenska. V tlačovej správe o tom informoval Matúš Mandrák z mediálneho tímu OĽaNO).

Jeden za všetkých, všetci za jedného

Podľa ministra Naďa sa Slovensko vstupom do NATO pred 18 rokmi zaviazalo, že bude zodpovednou krajinou, ktorá bude stáť na strane pravdy a mieru.

„Aliancia, ktorá funguje na princípe jeden za všetkých, všetci za jedného, je najväčšou možnou zárukou bezpečnosti a obrany SR. Je našou povinnosťou byť pevnou a stabilnou súčasťou reťaze, a to tak, aby sa ju nikto ani len neopovážil pretrhnúť,“ povedal Naď. Dodal, že ak by SR nebolo členom NATO, ruský agresor by sa teraz pozeral aj priamo po Slovensku.

NATO nám ako jediné ponúka záruky

Krúpa skonštatoval, že aliancia ako jediná ponúka Slovensku bezpečnostné a obranné záruky a agresia Ruska jasne ukazuje, aké je dôležité, že Slovensko je členom NATO.

„Je to spolok štátov zdieľajúcich spoločné princípy, hodnoty a kultúru svojich národov založenú na zásadách demokracie, slobody jednotlivca a právneho poriadku. Aliancia nám vytvára bezpečnostný rámec ako predpoklad na ekonomický a politický rozvoj, ktorý nás radí medzi vyspelé a stabilné krajiny sveta,“ skonštatoval Krúpa.

Záruka bezpečnosti v ťažkých časoch

Jeho stranícky kolega Stančík zdôrazňuje, že NATO je pre Slovensko zárukou bezpečnosti v časoch, keď Ukrajina čelí bezprecedentnej agresii zo strany Ruskej federácie.

„Aj napriek snahám extrémistických síl dostať nás z aliancie budem vždy robiť všetko pre to, aby naše členstvo bolo aj naďalej neohrozené,“ uzavrel Stančík.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vstup do NATO, Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Vstup Slovenska do NATO je podľa OĽaNO jedno z najdôležitejších rozhodnutí v dejinách, ukázala to agresia Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo štvrtok bude pokračovať proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej

Okresný súd Bratislava II tento prípad pojednáva od mája 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.