Home / SVET / Zelenskyj ocení firmy, ktoré odišli z ruského trhu a odmietli financovať Putinovu agresiu na Ukrajine

Zelenskyj ocení firmy, ktoré odišli z ruského trhu a odmietli financovať Putinovu agresiu na Ukrajine

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodné spoločnosti, ktoré odišli z ruského trhu, dostanú od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „mierové ceny“. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na kanceláriu ukrajinského prezidenta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Obchodovanie s vojnovými zločincami

Spoločnosti, ktoré odišli, „si zaslúžia rešpekt Ukrajincov a ľudí na celom svete. Koniec koncov, nezáujem a mlčanie sú spolupáchateľstvo“, skonštatoval šéf prezidentskej kancelárie Andrij Jermak s tým, že ich cieľom je, aby do rozpočtu krajiny agresora nešiel ani cent.

Jermak zároveň vyzval ďalšie spoločnosti, aby „sa správne rozhodli“. „Nie je možné podporovať vojnové zločiny, je neprípustné obchodovať s vojnovými zločincami a zarábať na zabíjaní civilistov,“ uviedol.

Francúzske firmy pod „paľbou kritiky“

CNN pripomína, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, ukončilo podnikanie v Rusku množstvo medzinárodných korporácií z najrôznejších odvetví.

Prezident Zelenskyj minulý týždeň v prejave vo francúzskom parlamente vyzval niekoľko významných francúzskych spoločností, ktoré tak ešte neurobili, aby odišli z ruského trhu a „prestali sponzorovať ruskú vojnovú mašinériu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj ocení firmy, ktoré odišli z ruského trhu a odmietli financovať Putinovu agresiu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.