streda , 19 mája 2021
Home / POLITIKA / A je to tu – autonómia Maďarov na Slovensku

A je to tu – autonómia Maďarov na Slovensku

Čo sa nepodarilo Maďarom presadiť cez parlament v Bratislave, skúšaju teraz cez Brusel (Štrasburg).

Europoslanci budú dnes v Štrasburgu rokovať o situácii menšín na Slovensku, témou bude aj otázka autonómie maďarskej menšiny. Skonštatoval člen Európskeho parlamentu (EP) Pál Csáky.

“Intergroup je pracovná skupina, ktorá má 58 členov z 24 členských krajín, zahŕňa všetky frakcie,” priblížil platformu, na ktorej diskusia prebehne Csáky. “Dnes bude rokovanie program aj situácia maďarskej komunity na Slovensku. Viesť to bude predseda skupiny, ja budem mať úvodné slovo ako hostiteľ,” dodal europoslanec.

V diskusii vystúpi aj predseda Strany maďarskej komunity József Berényi a Csáky predpokladá, že príde aj europoslanec Mosta – Híd József Nagy. “Ja budem prezentovať dokument SMK, ktorý sme dali na verejnú diskusiu a máme ho na internetovej stránke,” poznamenal Csáky.

“V dokumente sa hovorí o kultúrnej a školskej autonómii,”  poznamenal Csáky. My poznamenávame, že každá autonómia nejako začína.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Recept na úspech? Zákazník ako superhrdina

Staré časy sa už nevrátia. Až 93 percent firiem očakáva, že sa po pandémii budú musieť popasovať so zmenami v spotrebiteľskom správaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *