Home / SVET / Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video)

Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video)

26.1.2022 (Webnoviny.sk) – Príslušníci gréckej armády a zamestnanci tamojšej samosprávy v stredu odstránili z ciest stovky vozidiel, ktoré po hustom snežení zostali tri dni uviaznuté v snehu pri mýtnej bráne spájajúcej Atény s medzinárodným letiskom v hlavnom meste.

Technické služby sa zároveň snažia spriechodniť zablokované cesty a sfunkčniť elektrické vedenie v niektorých častiach mesta, kde nastali výpadky prúdu.

Husté sneženie spôsobilo v Grécku mnoho problémov. Sneh spôsobil výpadky elektriny, zablokovanie diaľnic i obmedzenie prevádzky letísk. Keď sneh v pondelok zasypal Atény a veľkú časť krajiny, tisíce vodičov zostali uväznených niekoľko hodín vo svojich autách. Niektorí dokonca museli vo vozidlách i nocovať.

Identická situácia bola v uplynulých dňoch aj na gréckych ostrovoch v Egejskom mori a v susednom Turecku. V Istanbule na niektorých miestach napadlo až 80 centimetrov snehu.

Viacerí uviaznutí motoristi buď strávili noc z pondelka na utorok vo svojich autách, opustili vozidlá a išli domov pešo alebo preplneným metrom či inou fungujúcou verejnou dopravou. Niekoľko šťastlivcov, ktorých dokázali zachrániť, previezli do blízkych hotelov.

Viac k témam: Armáda, Cesty, Snehová kalamita, Sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécka armáda pokračuje v odpratávaní uviaznutých áut na cestách po snehovej kalamite (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť

Podľa bývalého veliteľa strategického velenia Spojeného kráľovstva bude vojna ešte počas leta kulminovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.