Home / EKONOMIKA / Úrady práce znižujú počet zamestnancov, Krajniakovo ministerstvo iné prepúšťanie neplánuje

Úrady práce znižujú počet zamestnancov, Krajniakovo ministerstvo iné prepúšťanie neplánuje

25.1.2022 (Webnoviny.sk) – Okrem redukcie počtu zamestnancov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR a úradov práce nie je v tomto roku v rezorte práce, sociálnych vecí a rodiny plánované žiadne znižovanie počtu zamestnancov.

Ako pre agentúru SITA uviedol tlačový odbor Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, v tomto roku sa má počet pracovných miest na úradoch práce znížiť o 5 percent v dvoch etapách od začiatku apríla a mája tohto roka. Ústredie práce a jednotlivé úrady práce majú spolu prepustiť takmer 800 zamestnancov.

„Samotné Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ako aj väčšina organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti znížili počet zamestnancov o 10 percent v decembri 2020, resp. začiatkom roka 2021,“ dodal tlačový odbor rezortu práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Nezamestnanosť, Prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrady práce znižujú počet zamestnancov, Krajniakovo ministerstvo iné prepúšťanie neplánuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí

Podľa ministra hospodárstva to môže spôsobiť jednak odchod spoločností zo Slovenska, ale taktiež môžu zvýšené náklady preniesť na svojich klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.