Home / SLOVENSKO / V minulom roku polícia zaznamenala najnižší počet dopravných nehôd v histórii Slovenska

V minulom roku polícia zaznamenala najnižší počet dopravných nehôd v histórii Slovenska

23.1.2022 (Webnoviny.sk) – V minulom roku polícia zaznamenala najnižší počet dopravných nehôd a ťažko zranených osôb od vzniku Slovenskej republiky. V roku 2021 evidujú aj druhý najnižší počet ľahko zranených osôb a tretí najnižší počet usmrtených osôb pri autonehodách v histórii Slovenska.

Klesol počet nehôd zapríčinených alkoholom

Vlani sa na území Slovenskej republiky stalo celkom 11 869 dopravných nehôd, čo oproti roku 2020 predstavuje pokles o šesť dopravných nehôd. Pri týchto dopravných nehodách zomrelo 226 osôb, teda o jedného človeka viac, ako počas roku 2020. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Vlani došlo aj k poklesu ťažko zranených osôb na počet 853 (-61) a dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu 1 536 (-15). Nárast zaznamenali v prípade dopravných nehôd s usmrtením 210 (+4) a ľahko zranených osôb 4 492 (+30).

Najviac obetí zaznamenal Nitriansky kraj

Najmenej ľudí zomrelo po dopravnej nehode v Trenčianskom kraji 20 (-6), naopak, najviac usmrtených osôb bolo v Nitrianskom kraji 45 (+13).

K najtragickejším dopravným nehodám z pohľadu počtu mŕtvych účastníkov pri jednej dopravnej nehode došlo v Nitrianskom kraji v okrese Nové Zámky. Zomreli pri nej traja ľudia a pri ďalšej dopravnej nehode v tom istom okrese zomreli štyria účastníci.

Na cestách zomrelo 15 cyklistov

Pri dopravných nehodách bolo v roku 2021 zomrelo 54 chodcov, teda o 12 viac ako v roku 2020. Cyklisti zomreli v 15 prípadoch, čo predstavuje pokles o päť cyklistov.

O život prišlo 25 motocyklistov, teda o štyroch menej ako vlani. Medzi najčastejšie hlavné príčiny dopravných nehôd a aj dopravných nehôd s usmrtením patrili v roku 2021 porušenie povinnosti vodiča a rýchlosť jazdy.

V roku 2021 zomrelo najviac osôb na cestách I. triedy, a to 82. Najrizikovejším dňom v týždni bol piatok, keď bolo usmrtených 40 osôb, čo je rovnaký počet ako v roku 2020.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Autonehoda, Dopravné nehody, tragické dopravné nehody
Zdroj: Webnoviny.sk – V minulom roku polícia zaznamenala najnižší počet dopravných nehôd v histórii Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *