Home / SLOVENSKO / Politici by nemali ovplyvňovať prácu prokuratúry, reaguje Kollár na kauzu Žilinkovej cesty do Ruska

Politici by nemali ovplyvňovať prácu prokuratúry, reaguje Kollár na kauzu Žilinkovej cesty do Ruska

21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Politici by žiadnym spôsobom nemali zasahovať, ani nijako ovplyvňovať prácu prokuratúry. Myslí si to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý to uviedol pre agentúru SITA. Zároveň ale poznamenal, že to isté očakáva aj z opačnej strany.

Kollár tak reagoval na otázku agentúry SITA, či by mal byť generálny prokurátor Maroš Žilinka disciplinárne stíhaný pre svoju minulotýždňovú cestu do Ruska. Tento krok napríklad požaduje vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Opačný názor zastáva šéf strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík či prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá však označila Žilinkovu cestu do Ruska za nevhodnú.

Žilinka sa v Rusku zúčastnil na oslavách výročia tamojšej generálnej prokuratúry. Počas tejto návštevy sa stretol aj s osobou zo sankčného zoznamu Európskej únie, generálnym prokurátorom Igorom Krasnovom.

Viac k témam: Disciplinárne konanie, Zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Politici by nemali ovplyvňovať prácu prokuratúry, reaguje Kollár na kauzu Žilinkovej cesty do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.