Home / EKONOMIKA / Zaťaženie startupov a slobodných povolaní je neprimerané, rezort hospodárstva pracuje na znižovaní regulácie

Zaťaženie startupov a slobodných povolaní je neprimerané, rezort hospodárstva pracuje na znižovaní regulácie

21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko má oproti priemeru krajín Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) neprimerané zaťaženie predovšetkým v oblasti startupov a slobodných povolaní. Na sociálnej sieti na to upozornil štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec. Ako dodal, od marca roku 2020 rezort hospodárstva kontinuálne pracuje na znižovaní existujúcej regulácie pre všetkých podnikateľov.

Spomenul prvý a druhý balíček opatrení, teda Kilečko 1 a Kilečko 2, ale aj reformu one in – one out a one in – two out. „Zníženie regulácie môže povzbudiť firmy, aby boli inovatívnejšie a efektívnejšie, čím sa zvýši produktivita a životná úroveň,“ skonštatoval Oravec.

Zároveň dodal, že sa tejto téme budú na ministerstve venovať aj tento rok a zamerajú sa aj na začínajúcich podnikateľov a slobodné povolania.

Viac k témam: Kilečko 1, Kilečko 2, Podnikateľské prostredie, Regulácia, Start-up
Zdroj: Webnoviny.sk – Zaťaženie startupov a slobodných povolaní je neprimerané, rezort hospodárstva pracuje na znižovaní regulácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí

Podľa ministra hospodárstva to môže spôsobiť jednak odchod spoločností zo Slovenska, ale taktiež môžu zvýšené náklady preniesť na svojich klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.