Home / SLOVENSKO / Environmentálny aktivista Michal Sabo vstúpil do Progresívneho Slovenska, prehovoril o svojich cieľoch (video)

Environmentálny aktivista Michal Sabo vstúpil do Progresívneho Slovenska, prehovoril o svojich cieľoch (video)

21.1.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. januára 2022, 10:53

Environmentálny aktivista a bývalý moderátor Michal Sabo vstupuje do hnutia Progresívne Slovensko (PS). Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informovala predsedníčka hnutia Irena Bihariová.

Ocenila, že spoločenský vplyv, ktorý Sabo získal, využíval vo verejnej diskusii na pretláčanie zelených tém.

„Budeme robiť všetko pre to, aby našiel v Progresívnom Slovensku svoj politický domov, ktorý mu umožní realizovať jeho víziu,“ povedala Bihariová.

Vízia riešenia klimatickej krízy

Sabo uviedol, že pri riešení niektorých environmentálnych problémoch sa výrazne mešká a niektoré spoločnosť bagatelizuje. Jedným z jeho cieľov je zber voľne pohodeného odpadu. Považuje to za „šľachetnú činnosť“, ale aj za nekonečnú. Podľa neho je zle nastavený systém zberu odpadu a chce preto ponúknuť návrhy opatrení, ktoré sa budú realizovať na úrovni samosprávy a v legislatíve.

Taktiež upozornil, že nikto jasne nepovedal, ako sa dosiahnu ciele riešenia klimatickej krízy. Z poslaneckých lavíc počúva, že na Slovensku sa kríza nevyrieši. Poukázal napríklad na odlesňovanie, čím lesy strácajú na Slovensku vodozádržnú schopnosť a za to podľa neho nie je zodpovedná Čína. Spolu s tímom PS chce preto ponúknuť aj víziu riešenia klimatickej krízy.

Diskusie sa chýlia ku koncu

V tohtoročných komunálnych voľbách sa chce Sabo uchádzať o mandát poslanca v Petržalke a v horizonte ďalších rokov sa vidí ako poslanec parlamentu.

Predsedníčka Bihariová povedala, že v bratislavskej komunálnej politike sa chýlia ku koncu diskusie, ktoré boli medzi PS, stranou Sloboda a Solidarita a bratislavským primátorom Matúšom Vallom. V najbližších dňoch sa všetky subjekty k dohode vyjadria.

Viac k témam: Environmentálny aktivista, Klimatická kríza, Vstup do strany, Životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – Environmentálny aktivista Michal Sabo vstúpil do Progresívneho Slovenska, prehovoril o svojich cieľoch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini odcestuje na pracovnú cestu do Česka, stretne sa s predstaviteľmi senátu aj prezidentom Pavlom

Súčasťou zahraničnej cesty bude aj kladenie vencov na Národnom pamätníku na Vítkove a položenie kytice k pamätnej tabuli Alexandra Dubčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *