Home / SLOVENSKO / Premiér sa ohradil voči Sulíkovým výrokom, ktorými spochybnil sankcie uvalené na Rusko

Premiér sa ohradil voči Sulíkovým výrokom, ktorými spochybnil sankcie uvalené na Rusko

20.1.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) ubezpečil Ukrajinu, že slovenská vláda nebude vyvíjať žiadne politické a ani ekonomické aktivity, ktoré by ospravedlňovali hrubé porušenie medzinárodného práva a rozbíjali koalíciu štátov odsudzujúcich počínanie Ruska.

Urobil tak v súvislosti s výrokmi ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorý spochybňuje ekonomické sankcie voči Rusku a odmieta ich. V tlačovej správe o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Slovenská republika sa ešte za vlády Roberta Fica pridala k štátom, ktoré odsúdili anexiu Krymu a uvalili sankcie na Ruskú federáciu. Toto je oficiálna línia zahraničnej politiky Slovenskej republiky, na ktorej sa nič nezmenilo a je záväzná pre členov vlády,“ povedal premiér.

Heger očakáva, že minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) bude vzniknutú situáciu s predsedom SaS Sulíkom riešiť.

Viac k témam: agresia, medzinárodné právo, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér sa ohradil voči Sulíkovým výrokom, ktorými spochybnil sankcie uvalené na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.