Home / SVET / Poľský premiér pristúpil k zmenám, vymenil ministrov zahraničia, obrany i životného prostredia

Poľský premiér pristúpil k zmenám, vymenil ministrov zahraničia, obrany i životného prostredia

VARŠAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Poľský premiér Mateusz Morawiecki vymenil vo svojom kabinete viacero ministrov vrátane šéfov rezortov zahraničia, obrany a životného prostredia. Nových ministrov majú aj rezorty financií a rozvoja. Šéfov rezortov v utorok slávnostne vymenoval prezident Andrzej Duda.

Premiér pristúpil k zmenám vo vláde krátko pred cestou do Bruselu, kde sa pokúsi o zvrátenie sankcií Európskej únie (EÚ) voči Poľsku za reformy v súdnictve.

Odporúčame:
Česko, Maďarsko a Poľsko čelia žalobám, pretože odmietali prijímať utečencov

Zloženie nového kabinetu, v ktorom Jacek Czaputowicz a Henryk Kowalczyk vystriedali kontroverzného ministra zahraničia Witolda Waszczykowského a ministra životného prostredia Jana Szyszka, naznačuje, že sa krajina snaží o zmierenie s EÚ.

Viac k témam: Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľský premiér pristúpil k zmenám, vymenil ministrov zahraničia, obrany i životného prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite sa tiež

Rusko tvrdí, že dobylo dve dediny na východe Ukrajiny

Ukrajinské letectvo uviedlo, že v noci zo soboty na nedeľu zostrelilo 60 ruských bezpilotných lietadiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *