Home / SLOVENSKO / Strana Za ľudí nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze k dohode medzi SR a USA

Strana Za ľudí nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze k dohode medzi SR a USA

18.1.2022 (Webnoviny.sk) – Vládna strana Za ľudí nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce opozícia diskutovať o možnosti vyhlásenia referenda o obrannej zmluve medzi Slovenskom a Spojenými štátmi americkými. Informovala o tom vicepremiérka a predsedníčka strany Veronika Remišová.

„Robert Fico je ukážkový pokrytec, kúpi od Američanov stíhačky za dve miliardy eur a rokuje s nimi o zmluve o dvoch skladoch na letisku, no keď nová vláda návrh obrannej zmluvy sprísni v prospech Slovenska, ide proti tomu organizovať referendum. Robertovi Ficovi sa nedá veriť ani nos medzi očami, v opozícii robí presný opak toho, čo presadzoval vo vláde. Nejde mu o ľudí na Slovensku, ani o záujmy Slovenska, vidí iba seba,“ zdôvodnila Remišová.

Mimoriadna schôdza o obrannej dohode medzi Slovenskom a USA sa začína dnes o 13:00. O zvolenie schôdze požiadali opoziční poslanci zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Očakáva sa, že koalícia program schôdze nepodporí.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Za ľudí nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze k dohode medzi SR a USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *