Home / šport / Zimnú olympiádu v Pekingu uvidia naživo len „vyvolení“, organizátori stavili na omnoho prísnejšie opatrenia

Zimnú olympiádu v Pekingu uvidia naživo len „vyvolení“, organizátori stavili na omnoho prísnejšie opatrenia

17.1.2022 (Webnoviny.sk) – Vstupenky do hľadísk športovísk na ZOH 2022 v čínskom Pekingu dostanú len „vybrané osoby“. Organizátori športového sviatku v pondelok informovali o tom, že kvôli pandémii koronavírusu lístky na jednotlivé súťaže nebudú distribuované medzi verejnosť.

ZOH 2022 v Číne sa uskutočnia od 4. do 20. februára. Už dlhší čas je známe, že zahraniční záujemcovia nemôžu prísť do hľadísk športovísk počas ZOH 2022.

Opatrenia budú prísnejšie než v lete

Súťaže pod piatimi kruhmi tak budú osobne sledovať iba „vyvolení“. Ide o omnoho prísnejšie opatrenia v porovnaní s OH 2020, ktoré sa v lete 2021 konali v japonskom Tokiu.

„Náročná a komplikovaná práca pri kontrole epidémie nás prinútili k rozhodnutiu, že ochrana zdravia a bezpečnosti v súvislosti so ZOH by nebola možná v prípade, ak by vstupenky boli k dispozícii širokej verejnosti. Preto ponuku získať ich dostanú len vybrané skupiny,“ uvádza sa v pondelkovom stanovisku organizátorov.

Tisíce osôb museli ísť na testy

Číne sa po vplyvom rôznych opatrení dlhodobo darí vyhýbať sa masívnej vlne pandémie ochorenia COVID-19. V krajine opakovane prebiehajú masové testovania a sú prijaté rôzne zákazy spojené s cestovaním. Napriek tomu sa v niektorých mestách nevyhli lokálnym ohniskám vrátane Tchien-ťinu iba hodinu od Pekingu.

Metropola Číny počas uplynulého víkendu potvrdila prípad 26-ročnej ženy, ktorá mala pozitívny test na koronavírus a jeho variant omikron, so sebou však na testy „stiahla“ tisícky ďalších osôb. Ako možné blízke kontakty tejto ženy muselo ísť na test viac ako 13-tisíc osôb.

Viac k témam: Fanúšikovia, omikron, Pandémia, Vstupenky, Zimná olympiáda v Pekingu 2022, ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zimnú olympiádu v Pekingu uvidia naživo len „vyvolení“, organizátori stavili na omnoho prísnejšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Djokovič môže obhájiť titul na Wimbledone, očkovanie proti koronavírusu už nie je povinnosťou

Srb ovládol londýnsky Wimbledon už šesťkrát, dovedna má na svojom konte 20 grandslamových titulov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.