Home / šport / Ostatné športy / Schmidhoferová sa vzdala účasti na ZOH v Pekingu, mala náročné posledné týždne a na lyžovanie sa necíti

Schmidhoferová sa vzdala účasti na ZOH v Pekingu, mala náročné posledné týždne a na lyžovanie sa necíti

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Rakúske ženské zjazdové lyžovanie prišlo o jednu z možných účastníčok ZOH v Pekingu. Špecialistka na rýchlostné disciplíny Nicole Schmidhoferová sa rozhodla dobrovoľne vycúvať z boja o účasť pod piatimi kruhmi v Číne.

Po zranení kolena spred roka sa stále necíti dostatočne pripravená, vo štvrtok sa nezúčastnila na prvom meranom tréningu pred sobotňajším zjazdom Svetového pohára v stredisku Altenmarkt-Zauchensee.

Posledné týždne mala náročné

„Necítila som sa na to, aby som absolvovala takýto strmý začiatok zjazdu. Posledné týždne boli pre mňa náročné. V hlave mám stále obavy zo skokov a kompresií a s takými myšlienkami nie je dobré ísť do pretekov,“ uviedla Nicole Schmidhoferová pre ORF.

Majsterka sveta v super G z roku 2017 zo St. Moritzu má v pláne vyskúšať aspoň túto disciplínu, sobotňajší zjazd už definitívne zrušila. „V nedeľu odjazdím super G a ak sa budem cítiť dobre, pôjdem do toho znova. Zatiaľ som nehovorila s trénermi, je to moje osobné rozhodnutie. Stratené sebavedomie sa aspoň takto pokúsim získať naspäť,“ vysvetlila 32-ročná rodáčka z Korutánska.

Olympiádu definitívne odpísala

Na budúci týždeň sú na programe ženského Svetového pohára preteky v talianskej Cortine d’Ampezzo, odkiaľ si Schmidhoferová v minulosti priviezla dve druhé aj dve tretie miesta v zjazde a super G. Verí, že sa tam ‚nakopne‘ k lepším zajtrajškom. Olympiádu však definitívne odpísala.

„Potrebujem jazdiť dobre vo dvoch disciplínach a momentálne ťažko zvládam čo len jednu. Medaila z olympijských hier mi bude v zbierke chýbať, v Pekingu by som však aj tak reálne nemohla o ňu bojovať. Myslím si, že medaily tam budú iné ašpirantky,“ doplnila Schmidhoferová, ktorá je štvornásobná víťazka pretekov vo Svetovom pohári.

Viac k témam: ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk – Schmidhoferová sa vzdala účasti na ZOH v Pekingu, mala náročné posledné týždne a na lyžovanie sa necíti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci pri svojej premiére na ME viedli nad Rusmi, napokon však vysoko prehrali

Prvý gól slovenskej reprezentácie na toto fóre strelil Peter Kozár, Rusi však potvrdili svoju kvalitu a hladko zvíťazili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *