Home / šport / Hokej / „Baranov“ z Banskej Bystrice povedie do konca sezóny Tipos extraligy fínsky kouč Antti Karhula

„Baranov“ z Banskej Bystrice povedie do konca sezóny Tipos extraligy fínsky kouč Antti Karhula

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Novým trénerom hokejistov extraligovej Banskej Bystrice sa stal Fín Antti Karhula. Oficiálny web „baranov“ spod Urpína informoval o tom, že pomáhať mu budú Ivan Droppa a Tomáš Surový.

Karhula je 45-ročný rodák z Oulu a v predchádzajúcich troch sezónach pôsobil v Maďarsku (Dunaújváros, Fehérvár), v aktuálnom ročníku ešte neviedol žiadny tím.

Banskobystričania podpísali s Karhulom zmluvu zatiaľ do konca tejto sezóny.

Tím viedli Droppa a Surový

„Chceli sme doplniť trénerský štáb, nakoľko momentálne išlo o prechodné obdobie, počas ktorého sme dali príležitosť viesť tím Ivanovi Droppovi s Tomášom Surovým. Pre nich je to cenná skúsenosť a dá im to veľa do ich trénerskej kariéry. Určite sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť s Anttim, ktorý má skúsenosti ako hlavný tréner a mali sme na neho dobré referencie. Taktiež po telefonáte s ním som mal z toho dobrý pocit a verím, že sa nám pod jeho vedením bude dariť. Má svoje predstavy, ale nejaké zásadné veci nebudeme môcť meniť. Už na to nie je až taký priestor. V podstate každý druhý deň hráme zápas a tréningov je čoraz menej. Budeme chcieť hrať jednoducho, aktívne a tvrdo,“ informoval športový manažér banskobystrického klubu Július Koval.

Antti Karhula priznal, že jeho príchod do Banskej Bystrice sa udial veľmi rýchlo.

Príliš veľa možností nebolo

„Hľadal som prácu v podstate už od augusta, príliš veľa možností však nebolo a zároveň som čakal na vhodnú príležitosť. V istom bode mi môj agent povedal, že Banská Bystrica prejavila o mňa záujem, bolo to približne okolo Vianoc. Začal som teda sledovať ich zápasy vždy, keď to bolo možné. Posledné dni boli hektické a Július mi volal, či som stále voľný a povedal som mu, že áno. Som nadšený, je to pre mňa dobrá príležitosť. Určite mám predstavy o zmenách v hre, ale musíme byť trpezliví. Čaká nás množstvo zápasov a málo tréningov. Musíme na to ísť pomaly, nemôžeme všetko otočiť o 180 stupňov,“ prezradil niekdajší útočník Karhula.

Hokejistom Banskej Bystrice patrí v priebežnej tabuľke slovenskej extraligy 9. miesto, z doterajších 31 duelov nazbierali „barani“ 38 bodov.

Viac k témam: Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – „Baranov“ z Banskej Bystrice povedie do konca sezóny Tipos extraligy fínsky kouč Antti Karhula © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tatar a Jaroš mali po dve mínusky, hráči New Jersey doma podľahli Arizone

Vedenie NHL zverejnilo, že od 7. do 22. februára, kedy mala byť pôvodne olympijská pauza, sa uskutoční spolu až 95 stretnutí, keďže v profilige doteraz kvôli koronavírusu museli odložiť už 104 duelov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *