Home / SLOVENSKO / Daniari klepli po prstoch podvodníkom, ktorí štát pripravili o 40 miliónov eur

Daniari klepli po prstoch podvodníkom, ktorí štát pripravili o 40 miliónov eur

13.1.2022 (Webnoviny.sk) – Počas tohtotýždňovej rozsiahlej akcie Kriminálneho úradu finančnej správy sa podarilo odhaliť škodu vo výške 40 miliónov eur. Príslušníci správy zaistili viacero listín aj údaje súvisiace s podozrivými colnými konaniami.

Nasadených bolo viac ako 60 príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy. Informuje o tom hovorkyňa Finančnej správy (FS) Martina Rybanská v tlačovej správe.

„Viac ako 60 ozbrojených príslušníkov FS prevažne na západnom Slovensku vykonalo 11 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov v súvislosti s vedeným trestným stíhaním pre páchanie trestného činu krátenia dane a poistného, ako aj porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou,” uvádza sa v tlačovej správe. Okrem Slovenska sa do akcie zapojili aj iné členské štáty Európskej únie.

Viac k témam: Finančné podvody, Krátenie daní, Razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Daniari klepli po prstoch podvodníkom, ktorí štát pripravili o 40 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V minulom roku polícia zaznamenala najnižší počet dopravných nehôd v histórii Slovenska

V roku 2021 evidujú aj druhý najnižší počet ľahko zranených osôb a tretí najnižší počet usmrtených osôb pri autonehodách v histórii Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *