Home / SVET / Talianska zdravotná sestra skončila v rukách polície, sfalšovala očkovania proti koronavírusu

Talianska zdravotná sestra skončila v rukách polície, sfalšovala očkovania proti koronavírusu

12.1.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia v Taliansku zatkla zdravotnú sestru, ktorá sfalšovala očkovania proti ochoreniu COVID-19. Učinila tak v prípade minimálne 45 osôb, ktoré tak mohli podvodným spôsobom získať certifikát o vakcinácii.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotná sestra vyhodila vakcíny do koša a dokonca týmto osobám obväzmi ošetrila fiktívne miesto vpichu. Polícia v Ancone na východnom pobreží Talianska nariadila domáce väzenie aj štyrom údajným komplicom, ktorí vyhľadávali „antivakcinačných zákazníkov“ ochotných zaplatiť za očkovací certifikát bez toho, aby dostali vakcínu.

Dovedna 45 takýchto osôb, ktorí sa takýmto spôsobom dostali k očkovacím certifikátom, sa musí denne hlásiť na polícii, pričom nesmú opustiť miesto bydliska.

Taliansko sa najnovšie rozhodlo sprísniť opatrenia voči obyvateľom nezaočkovaným proti ochoreniu COVID-19. Z dôvodu veľkého množstva nových prípadov koronavírusu budú môcť vstúpiť do prostriedkov verejnej dopravy, kaviarní či hotelov iba osoby, ktoré sú buď zaočkované alebo nedávno prekonali ochorenie COVID-19. Nezaočkované osoby tak budú musieť podstúpiť vakcináciu alebo ich bude čakať ešte väčšie vylúčenie z normálneho života spoločnosti.

Viac k témam: COVID-19, falšovanie, Očkovanie proti koronavírusu, Zdravotná sestra
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianska zdravotná sestra skončila v rukách polície, sfalšovala očkovania proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajina prešetruje viac ako 20-tisíc podozrení zo spáchania vojnového zločinu, obvinili 135 ľudí

Doteraz bolo obvinených 135 ľudí, z nich je 15 vo väzbe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.