Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová prijala českého premiéra Fialu, v novej vláde vidí porozumenie so Slovenskom

Prezidentka Čaputová prijala českého premiéra Fialu, v novej vláde vidí porozumenie so Slovenskom

11.1.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí s novým českým predsedom vlády Petrom Fialom skonštatovala, že Slovensko má v novej českej vláde partnera, s ktorým si bude rozumieť.

Je tiež rada, že kroky nových českých a slovenských ústavných činiteľov smerujú vždy vzájomne do Prahy, respektíve do Bratislavy. Prezidentka to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.

Výzvy pred Českom a Slovenskom

Hlava štátu sa s Fialom rozprávala nielen o vzájomných vzťahoch oboch krajín, ale aj o výzvach, ktoré pred Českou republikou a Slovenskom stoja.

Naše spoločnosti čelia pokračujúcej pandémii a jej zdravotným, sociálnym a hospodárskym následkom. V oboch krajinách musíme riešiť nárast cien energií a rastúcu infláciu a jej dopady na životné náklady našich občanov či prevádzku podnikov. Oboch nás tiež znepokojuje rastúce napätie v našom východnom susedstve,“ povedala Čaputová.

Pokračovanie diplomatických rokovaní o bezpečnosti v Európe

Dodala, že správnym riešením je podľa nej pokračovanie diplomatických rokovaní a dialógu o bezpečnosti v Európe. Obaja politici sa zhodli na tom, že v 21. storočí nemajú pokusy o rozdelenie sfér vplyvu v Európe miesto.

Petr Fiala na poste premiéra Českej republiky vystriedal Andreja Babiša. Prezident Miloš Zeman ho do úradu vymenoval 28. novembra 2021.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Český premiér, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová prijala českého premiéra Fialu, v novej vláde vidí porozumenie so Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petr Šedivec z Philip Morris – Súčasná pandémia nás postavila pred doteraz nezvyčajné výzvy a o to viac ma teší, že sa nám aj naďalej darí vytvárať našim zamestnancom vynikajúce pracovné podmienky

Spoločnosť Philip Morris Slovakia s.r.o. získala už ôsmy rok po sebe prestížny medzinárodný certifikát Top Employer Slovakia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *