Home / SLOVENSKO / Susedský spor sa skončil streľbou, opitý muž omylom zasiahol okoloidúceho

Susedský spor sa skončil streľbou, opitý muž omylom zasiahol okoloidúceho

11.1.2022 (Webnoviny.sk) – Ako ublíženie na zdraví a výtržníctvo vyšetrujú policajti nedeľný incident medzi susedmi v obci Kúty v okrese Senica, pri ktorom sa aj strieľalo. Zo skutku je podozrivý 44-ročný muž, ktorý po hádke vytiahol najskôr vzduchovku a potom aj pištoľ. Podľa doterajších zistení strieľal na výstrahu, jedna z rán zasiahla do nohy miestneho muža.

„Či išlo o odrazenú strelu alebo priamo úmysel, polícia preverí cez súdneho znalca. Zranený muž skončil po zásahu v skalickej nemocnici,“ informovala trnavská polícia na sociálnej sieti. Policajti na mieste činu zadržali strelca, ktorému po incidente namerali v dychu 1,25 promile alkoholu.

Zaistili dve strelné zbrane, ktoré boli použité pri skutku, a zároveň zaistili všetky ostatné zbrane, ktoré mal muž v legálnej držbe. Muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Po vykonaní potrebných procesných úkonoch bol muž, po dohode s dozorujúcim prokurátorom, prepustený na slobodu. Polícia nevylučuje, že v tomto prípade môže prísť k zmene právnej kvalifikácie.

Viac k témam: Streľba, susedské spory
Zdroj: Webnoviny.sk – Susedský spor sa skončil streľbou, opitý muž omylom zasiahol okoloidúceho © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skončí Mazák ako predseda súdnej rady? Verejnú výzvu na jeho odstúpenie podporilo 103 sudcov

Výzvu podpísali sudcovia aktívni, ale aj emeritní sudcovia vrátane viacerých bývalých sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky a bývalých členov Súdnej rady SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *