Home / SLOVENSKO / ZMOS v Digitálnom reštarte prinesie riešienia, ako motivovať ľudí k využívaniu alternatívnej dopravy

ZMOS v Digitálnom reštarte prinesie riešienia, ako motivovať ľudí k využívaniu alternatívnej dopravy

11.1.2022 (Webnoviny.sk) – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) chce v plánovanom Digitálnom reštarte priniesť riešenia, ako motivovať ľudí prejsť z automobilovej na alternatívnu dopravu. Ako v tlačovej správe priblížil ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák, v Digitálnom reštarte sa plánujú venovať mobilite, komunikácii, bezpečnosti, osvetleniu, životnému prostrediu, odpadu, infraštruktúre aj cestovnému ruchu.

Digitálny reštart

ZMOS predstaví aj kroky, ako sa pripraviť a zarobiť na elektrickej doprave aj ako múdro ochrániť majetok a ľudské životy. Tiež plánujú vysvetliť, že LED osvetlenie sa nerieši správne, ako digitálne komunikovať s občanom a priniesť mu cez webový portál a mobilnú aplikáciu pomocníka na každý deň či ako vybudovať digitálny turizmus na Slovensku.

Digitálny reštart podľa Kaliňáka prinesie rôzne reálne riešenia, ktoré budú pomáhať samosprávam, organizáciám cestovného ruchu, obyvateľov, turistom a subjektom v rôznych oblastiach. Súčasťou projektu budú aj tematické workshopy a semináre, ktoré sa sústredia na porovnávanie dosiahnutých úspechov a získaných pozitív zo strany miest a obcí.

Informačné platformy

Kaliňák poukázal na to, že ZMOS pred necelým rokom začalo bezplatne ponúkať informačno-komunikačné platformy pre samosprávy v súvislosti s testovaním obyvateľov. Išlo o rezervačný systém Bookio a tiež aplikáciu „Momky na dlani“, ktoré v priebehu šiestich týždňov využilo viac ako ti milióny ľudí.

So špeciálnym informačným systémom na evidenciu zákazníkov sa zamerali aj na reštauračné zariadenia a stovky prevádzok oň prejavili záujem. ZMOS bol počas jari úspešný aj s novelou zákona o obecnom zriadení, ktorá umožnila on-line formy rokovania zastupiteľstiev.

„Tieto skúsenosti boli dôvodmi na to, aby sa združenie začalo výrazne viac orientovať na formulovanie ucelenej informačno-komunikačnej platformy,“ uzavrel ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS.

Viac k témam: Cestovný ruch, Doprava, Mobilita, Ochrana životného prostredia, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – ZMOS v Digitálnom reštarte prinesie riešienia, ako motivovať ľudí k využívaniu alternatívnej dopravy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladý vodič posilnený alkoholom narazil do dopravného značenia, poškodil štyri autá (foto)

Na mieste bol muž podrobený dychovej skúške s výsledkom 3,29 promile, pričom bolo 30 minút popoludní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *