Home / SVET / Po zrútení časti útesu v Minas Gerais hlásia najmenej šesť obetí, po nezvestných pátrajú potápači a vrtuľníky

Po zrútení časti útesu v Minas Gerais hlásia najmenej šesť obetí, po nezvestných pátrajú potápači a vrtuľníky

10.1.2022 (Webnoviny.sk) – Zrútenie časti útesu v brazílskom štáte Minas Gerais si vyžiadalo najmenej šesť obetí. Pôvodné správy informovali o minimálne siedmich úmrtiach.

Ako však podotkol Edgard Estevo, veliteľ hasičov v tomto brazílskom štáte, počet obetí ešte môže stúpnuť, keďže nezvestných môže byť až 20 ľudí. Naďalej po nich pátrajú potápači a vrtuľníky.

Podľa úradov utrpelo zranenia najmenej 32 ľudí, aj keď väčšinu už prepustili z nemocníc. Nešťastie sa stalo v sobotu o 11:00 miestneho času na jazere Furnas, kde sa časť útesu zrútila na plavidlá vo vode. Padajúca skala zasiahla tri člny, uviedol predstaviteľ miestnych hasičov Pedro Aihara.

Skala sa od útesu uvoľnila po dňoch dažďov v Minas Gerais. V dôsledku nich boli podľa hasičov útesy viac náchylné na kolaps.

Viac k témam: Pád skaly, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Po zrútení časti útesu v Minas Gerais hlásia najmenej šesť obetí, po nezvestných pátrajú potápači a vrtuľníky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi neprestajne útočia na východe Ukrajiny, podľa veliteľa pozemských síl Syrského je situácia mimoriadne náročná

Rusi údajne nezastavujú svoju ofenzívu pozdĺž celej kontaktnej línie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *