Home / KULTÚRA / Film a TV / Zomrel americký herec a komik Bob Saget, preslávil sa vďaka sitcomu Plný dom

Zomrel americký herec a komik Bob Saget, preslávil sa vďaka sitcomu Plný dom

10.1.2022 (Webnoviny.sk) – Vo veku 65 rokov odišiel na večnosť americký herec, komik a moderátor Bob Saget. Rodák z Philadelphie sa preslávil predovšetkým vďaka sitcomu Plný dom (1987 – 1995), kde stvárnil úlohu vdovca Dannyho Tannera vychovávajúceho tri dcéry.

Saget skonal počas standupového turné na Floride. Medzi hercami i priateľmi bol obľúbený nielen pre svoj humor, ale i láskavosť. „Nedokážem nájsť slová. Bob bol jednou z najlepších ľudských bytostí, aké som kedy v živote poznala. Tak veľmi som ho mala rada,“ povedala Candace Cameronová Bureová, manželka niekdajšieho ruského hokejistu Valerija Bureho, ktorá v Plnom dome hrala Sagetovu dcéru.

„V často nemilosrdnom biznise bol zakaždým nielen veselý, ale čo je dôležitejšie, jeden z najláskavejších ľudí, akých som vo svojej kariére stretol,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter herec Richard Lewis.

Saget sa okrem sitcomu Plný dom zviditeľnil i v iných úlohách. Moderoval jednu z najdlhšie vysielaných televíznych šou Najzábavnejšie domáce videá Ameriky. Prepožičal tiež hlas rozprávačovi v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 – 2014) či režíroval snímku Farce of the Penguins (2006).

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel americký herec a komik Bob Saget, preslávil sa vďaka sitcomu Plný dom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Herci sa nedohodli so štúdiami a streamovacími službami. Podľa Matta Damona potrebujú spravodlivé zmluvy, aby prežili

Ak herci začnú štrajkovať, oficiálne sa pridajú k scenáristom, ktorí štrajkujú od začiatku mája. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *