Home / SVET / V Prahe sa zišli tisícky ľudí na proteste proti povinnému očkovaniu

V Prahe sa zišli tisícky ľudí na proteste proti povinnému očkovaniu

9.1.2022 (Webnoviny.sk) – Tisícky ľudí sa v českej metropole zišli na proteste proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Demonštranti, ktorí spochybňujú účinnosť vakcín a odmietajú aj očkovanie detí, sa najprv stretli na Václavskom námestí. Neskôr pochodovali Prahou skandujúc „sloboda“.

Protesty proti povinnému očkovaniu sa uskutočnili aj v sobotu v ďalších českých mestách.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda niekdajšieho premiéra Andreja Babiša v decembri vydala vyhlášku, ktorá stanovuje povinné očkovanie pre ľudí starších ako 60 rokov a pre zamestnancov v zdravotníckych zariadeniach, študentov zdravotníckych odborov, hasičov, vojakov, policajtov a pracovníkov sociálnych služieb.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Vyhláška by mala začať platiť v marci, ale súčasná vláda Petra Fialu by ju mohla ešte zrušiť. Nová vláda už skôr vyhlásila, že je proti povinnému očkovaniu seniorov, ale nevylúčila, že v závislosti od vývoja pandémie môže byť pre niektorých ľudí stále povinné. Jej rozhodnutie by mohlo byť známe v zhruba polovici februára.

Vo viac ako desaťmiliónovom Česku je plne zaočkovaných proti koronavírusu 6,7 milióna ľudí. Posilňujúcu dávku dostalo viac ako 2,8 milióna ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, Povinné očkovanie, Protest, Vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prahe sa zišli tisícky ľudí na proteste proti povinnému očkovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské osobné lietadlo bolo nútené núdzovo pristáť, na palube sa nachádzal rádioaktívny materiál

Lietadlo muselo núdzovo pristáť na moskovskom letisku Vnukovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *