Home / SVET / Pápež v Sixtínskej kaplnke po ročnej prestávke pokrstil 16 detí

Pápež v Sixtínskej kaplnke po ročnej prestávke pokrstil 16 detí

9.1.2022 (Webnoviny.sk) – Pápež František v nedeľu v Sixtínskej kaplnke pokrstil 16 detí. K desaťročiam starej vatikánskej tradícii sa vrátil po ročnej prestávke, ktorú spôsobila pandémia ochorenia COVID-19. Omšu odslúžil spolu s pápežským almužníkom, poľským kardinálom Konradom Krajewskim.

František rodičom deviatich dievčat a siedmich chlapcov pripomenul, že ich povinnosťou je „zachovať kresťanskú identitu ich detí“ a že sa zaväzujú k tomu, aby ich naučili „milovať Boha a ich blížneho“.

Prítomným matkám povedal, aby pokojne dojčili svoje deti, „bez problémov pred Pánom“, ak sú hladné. Tiež im povedal, aby „protagonistov “ obradu nechali plakať, ak sa rozplačú, „pretože majú ducha komunity“. Ak sa rozplače jedno dieťa, začne aj ďalšie a „hneď tu máme orchester,“ vyjadril sa s humorom.

S tradíciou krstu detí zamestnancov Svätej stolice začal v roku 1981 pápež Ján Pavol II. a od roku 1983 sa tieto krsty konajú v Sixtínskej kaplnke. Vlani sa tento obrad z preventívnych dôvodov pre pandémiu nekonal.

V nedeľu mali všetci prítomní, s výnimkou pápeža, krstencov a ich veľmi malých súrodencov, z preventívnych dôvodov prekryté horné dýchacie cesty, väčšina z nich respirátormi.

Viac k témam: Krst, Pandémia, Sixtínska kaplnka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež v Sixtínskej kaplnke po ročnej prestávke pokrstil 16 detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzsko sprísnilo opatrenia pre nezaočkovaných, nemôžu navštevovať reštaurácie či športové arény

Doteraz mali nevakcinovaní ľudia v krajine vstup do uzavretých verejných priestorov povolený, ak sa preukázali negatívnym výsledkom testu alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *