Home / SLOVENSKO / Obranná dohoda s USA podľa Krúpu napĺňa záujmy Slovenska, politici si chcú cez túto tému nahnať hlasy voličov

Obranná dohoda s USA podľa Krúpu napĺňa záujmy Slovenska, politici si chcú cez túto tému nahnať hlasy voličov

8.1.2022 (Webnoviny.sk) – Pripravovaná obranná dohoda so Spojenými štátmi americkými napĺňa záujmy Slovenska. V sobotňajšej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedal predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO).

Nezaradený poslanec parlamentu a člen strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Matúš Šutaj Eštok v relácii zdôraznil, že táto zmluva nerešpektuje proporcionalitu medzi USA a SR, a preto ju strana Hlas-SD nepodporuje.

„S debatou, ktorá tu prebieha posledné dni, sme počítali. Na Slovensku sú totiž politici, ktorí si prostredníctvom tejto témy chcú nahnať hlasy voličov, a preto predkladajú verejnosti obraz, že Američania sem prídu páchať zločiny,“ myslí si Krúpa.

Šutaj Eštok informoval, že ak vláda schváli túto zmluvu, tak vyzvú prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby sa v tejto súvislosti obrátila na Ústavný súd SR. Krúpa s uvedeným postupom problém nemá, aj keď je toho názoru, že pripravovaná dohoda spĺňa všetky náležitosti, ktoré má takáto zmluva spĺňať, a je v súlade s Ústavou SR.

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Obranná dohoda s USA podľa Krúpu napĺňa záujmy Slovenska, politici si chcú cez túto tému nahnať hlasy voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petr Šedivec z Philip Morris – Súčasná pandémia nás postavila pred doteraz nezvyčajné výzvy a o to viac ma teší, že sa nám aj naďalej darí vytvárať našim zamestnancom vynikajúce pracovné podmienky

Spoločnosť Philip Morris Slovakia s.r.o. získala už ôsmy rok po sebe prestížny medzinárodný certifikát Top Employer Slovakia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *