Home / SLOVENSKO / Vládnuť bez hnutia Sme rodina nie je možné, tvrdí predseda parlamentu

Vládnuť bez hnutia Sme rodina nie je možné, tvrdí predseda parlamentu

6.1.2022 (Webnoviny.sk) – Koalícia by bez hnutia Sme rodina vládnuť nedokázala. Myslí si to predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár, ktorý to povedal v rozhovore pre agentúru SITA. Kollár to odôvodňuje tým, že by koalícia nemala v Národnej rade SR dostatok hlasov, konkrétne iba 74, takže by nedisponovala potrebnou väčšinou 76 poslancov.

„Myslíte si, že tí dvaja nezaradení poslanci (Miroslav Kollár a Tomáš Valášek, pozn. SITA) budú hlasovať za všetko, čo si vláda vymyslí? Nie, museli by s nimi začať obchodovať, kupčiť. Navyše, to nie je také jednoduché, jedenkrát sa dá, že naženiete všetkých koaličných poslancov na hlasovanie, ale, ak máte normálne fungovať, tak to nie je možné,“ ozrejmil šéf zákonodarného orgánu. Nie každý zákon totiž má podľa jeho slov úplnú podporu parlamentu.

Viac k témam: Koalícia, Vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vládnuť bez hnutia Sme rodina nie je možné, tvrdí predseda parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stretnutie Čaputovej a korunného princa skritizoval Inštitút ľudských práv, neotvorila sa téma moderného otroctva v krajine

Riaditeľ Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher označil za mimoriadne znepokojujúce, že prezidentka nenastolila otázku ľudských práv počas stretnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *