Home / SLOVENSKO / Remišová chce návrat k normálnemu životu a žiada, aby boli v režime OP aj kultúrne a športové podujatia

Remišová chce návrat k normálnemu životu a žiada, aby boli v režime OP aj kultúrne a športové podujatia

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – Otvorené v režime OP by mali byť nielen reštaurácie a prevádzky, ale mali by sa uvoľniť aj pravidlá pre kultúrne a športové podujatia. Uviedla to vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa nej nemôžeme žiť v neustálom cykle opakujúcich sa obmedzení ekonomiky a zatvárania kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií v strachu pred pandémiou ochorenia COVID-19. Aj preto strana podporila otvorenie škôl v riadnom termíne.

Spoločnosť sa musí podľa Remišovej prispôsobiť a ľudia musia využívať výdobytky vedy.

„Slovensko nemôže byť rukojemníkom ľudí, ktorí sa slobodne rozhodli, že sa nedajú zaočkovať a nebudú chránení pred ťažkým priebehom choroby,” uviedla Remišová.

Pripomenula, že v roku 2022 je situácia zásadne iná ako bola na začiatku pandémie. Dnes máme podľa jej slov k dispozícii vedecké poznatky a vakcínu, ku ktorej má každý občan na Slovensku neobmedzený a bezplatný prístup.

„Využili sme všetky dostupné motivačné nástroje a je čas vrátiť sa k normálnemu životu,” dodala na záver.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová chce návrat k normálnemu životu a žiada, aby boli v režime OP aj kultúrne a športové podujatia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skončí Mazák ako predseda súdnej rady? Verejnú výzvu na jeho odstúpenie podporilo 103 sudcov

Výzvu podpísali sudcovia aktívni, ale aj emeritní sudcovia vrátane viacerých bývalých sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky a bývalých členov Súdnej rady SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *