Home / SVET / Vrah na úteku sa vyhýbal spravodlivosti 20 rokov, v putách skončil pretože nemal rúško v obchode

Vrah na úteku sa vyhýbal spravodlivosti 20 rokov, v putách skončil pretože nemal rúško v obchode

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – V poľskej Varšave policajti pred niekoľkými dňami chytili vraha, ktorý unikal spravodlivosti dlhých 20 rokov. Ako píše web onet.pl, natrafili naňho pomerne kuriózne – pri kontrole dodržiavania protipandemických opatrení.

Policajti si všimli, že z jedného z obchodov vo Varšave odchádza muž bez rúška, ktoré je na takýchto miestach povinné. Keď ho identifikovali, ukázalo sa, že našli 45-ročného muža, po ktorom pátrali pre vraždu spred 20 rokov, a okamžite ho zatkli.

Páchateľa v minulosti odsúdili na 25 rokov odňatia slobody. Na výkon trestu sa však nedostavil a dve desaťročia sa skrýval pred justíciou. Ako uviedla Elwira Kozlowská z varšavského policajného inšpektorátu, muž pri zatýkaní nekládol odpor. „Bol prekvapený, že po takom dlhom čase od vraždy ho stále hľadajú a dostal sa do rúk policajtov,“ poznamenala.

Muža už umiestnili do vyšetrovacej väzby. Za mrežami strávi spomenutých 25 rokov. Polícia ani súd nekonkretizovali, za akú vraždu ho pred rokmi odsúdili.

Viac k témam: Polícia, Vrah, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrah na úteku sa vyhýbal spravodlivosti 20 rokov, v putách skončil pretože nemal rúško v obchode © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na plytčine pri Aténach uviazlo mláďa veľryby, potápači ho dostali do mora, ale vrátilo sa späť

Postihnutým zvieraťom je mladý vorvaňovec zobcový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *