Home / SVET / Vrah na úteku sa vyhýbal spravodlivosti 20 rokov, v putách skončil pretože nemal rúško v obchode

Vrah na úteku sa vyhýbal spravodlivosti 20 rokov, v putách skončil pretože nemal rúško v obchode

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – V poľskej Varšave policajti pred niekoľkými dňami chytili vraha, ktorý unikal spravodlivosti dlhých 20 rokov. Ako píše web onet.pl, natrafili naňho pomerne kuriózne – pri kontrole dodržiavania protipandemických opatrení.

Policajti si všimli, že z jedného z obchodov vo Varšave odchádza muž bez rúška, ktoré je na takýchto miestach povinné. Keď ho identifikovali, ukázalo sa, že našli 45-ročného muža, po ktorom pátrali pre vraždu spred 20 rokov, a okamžite ho zatkli.

Páchateľa v minulosti odsúdili na 25 rokov odňatia slobody. Na výkon trestu sa však nedostavil a dve desaťročia sa skrýval pred justíciou. Ako uviedla Elwira Kozlowská z varšavského policajného inšpektorátu, muž pri zatýkaní nekládol odpor. „Bol prekvapený, že po takom dlhom čase od vraždy ho stále hľadajú a dostal sa do rúk policajtov,“ poznamenala.

Muža už umiestnili do vyšetrovacej väzby. Za mrežami strávi spomenutých 25 rokov. Polícia ani súd nekonkretizovali, za akú vraždu ho pred rokmi odsúdili.

Viac k témam: Polícia, Vrah, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrah na úteku sa vyhýbal spravodlivosti 20 rokov, v putách skončil pretože nemal rúško v obchode © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bulharsko poskytne Ukrajine staršie systémy protivzdušnej obrany, pomôže aj s výcvikom pilotov pre stíhačky F-16

Súčasťou tejto pomoci je aj poskytnutie bulharského vzdušného priestoru pre výcvik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *