Home / EKONOMIKA / Trh práce v USA pokračuje v silnom zotavovaní, zamestnanci podávali rekordné množstvo výpovedí

Trh práce v USA pokračuje v silnom zotavovaní, zamestnanci podávali rekordné množstvo výpovedí

4.1.2022 (Webnoviny.sk) – V novembri podalo výpoveď rekordných 4,5 milióna amerických zamestnancov, čo je ďalší signál dôvery v trh práce, ktorý pokračuje v silnom zotavovaní po recesii vyvolanej pandémiou koronavírusu.

Federálne ministerstvo práce ďalej v utorok informovalo, že zamestnávatelia v novembri inzerovali 10,6 milióna voľných pozícií.

Ekonomiku zasiahla krátka recesia

To je síce menej ako 11,1 milióna pracovných miest ponúkaných v októbri, z pohľadu historických štandardov však ide stále o vysoké číslo.

Počet prijatých zamestnancov sa v novembri zvýšil na 6,7 milióna z októbrových 6,5 milióna.

Po nástupe pandémie koronavírusu americkú ekonomiku zasiahla krátka, ale intenzívna recesia.

Zrušili vyše 22 miliónov miest

V marci a apríli 2020 zamestnávatelia zrušili viac ako 22 miliónov pracovných miest a miera nezamestnanosti sa vyšplhala na 14,8 %. Masívne vládne výdavky a zavedenie vakcín podporili rýchle hospodárske zotavenie.

Od apríla 2020 zamestnávatelia vytvorili 18,5 milióna pracovných miest. V porovnaní so stavom pred pandémiou však najväčšej svetovej ekonomike stále chýba 3,9 milióna pozícií.

Viac k témam: Trh práce, Zamestnanci, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Trh práce v USA pokračuje v silnom zotavovaní, zamestnanci podávali rekordné množstvo výpovedí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda Roberta Fica po štvrtýkrát novelizuje Trestný zákon, Gröhling ju nazval „zmeskou babrákov“

Dodal, že vládnu koalíciu opakovane upozorňovali na protiústavnosť niektorých častí novely a na to, že sú v rozpore so záväzkami EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *