Home / SVET / V Nemecku ľudia opäť demonštrovali proti pandemickým opatreniam. Protesty sa nezaobišli bez násilia (video)

V Nemecku ľudia opäť demonštrovali proti pandemickým opatreniam. Protesty sa nezaobišli bez násilia (video)

4.1.2022 (Webnoviny.sk) – Demonštrácie proti pandemickým obmedzeniam v Nemecku podľa tamojšej polície sprevádzalo príležitostné násilie. Desiatky tisíc ľudí vyšli do ulíc viacerých nemeckých miest, aby dali najavo svoju nespokojnosť s opatreniami zameranými na boj proti pandémii koronavírusu, v niektorých mestách ako Rostok či Trier sa konali aj protiprotesty, informuje agentúra dpa.

Protestujúci napadli policajtov

Väčšina zhromaždení bola pokojná, mnohí ľudia však porušili pravidlá sociálneho odstupu, v dôsledku čoho museli zakročiť policajti. Polícia zadržala desiatky ľudí a niektorí čelia obvineniam alebo pokutám za porušenie pandemických pravidiel.

Viac k téme: Koronavírus

V meste Lichtenstein v spolkovej krajine Sasko jeden demonštrant v pondelok večer pohrýzol policajta a ďalší sa pokúsil ukradnúť policajnú zbraň. Stalo sa tak, keď sa policajti snažili z pochodu stiahnuť zhruba 60 nevhodne sa správajúcich ľudí, aby skontrolovali ich identity. Niekoľko demonštrantov napadlo policajtov a posprejovalo ich chemickými dráždidlami.

Vzduchom lietali fľaše a pyrotechnika

V Budyšíne sa niektorí účastníci zhruba 600-členného pochodu pokúsili preraziť policajný kordón. Polícia reagovala obuškami a slzným sprejom.

V Magdeburgu v susednom Sasku-Anhaltsku demonštranti hádzali do policajtov fľaše a pyrotechniku. Žiaden z policajtov neutrpel zranenia.

Protesty sa uskutočnili pred utorkovým stretnutím pandemického panelu odborníkov, ktorý by mal predložiť nové odporúčania pre vládu. Stretnutie krajinských a spolkových lídrov je naplánované na piatok.

Počet infikovaných narastá

Inštitút Roberta Kocha, ktorý v krajine zodpovedá za prevenciu a kontrolu chorôb, v utorok oznámil denný prírastok 30 561 nových infekcií koronavírusom, čo je o 9 000 viac ako pred týždňom. Incidencia bola počas minulého týždňa 239,9 nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov. V krajine tiež potvrdili najmenej 356 nových úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

Minister zdravotníctva uviedol, že skutočný počet prípadov je pravdepodobne dvoj až trojnásobne vyšší, keďže bolo počas sviatkov testovanie aj hlásenie prípadov nepravidelné.

Viac k témam: COVID-19, Demonštrácie, Protesty, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nemecku ľudia opäť demonštrovali proti pandemickým opatreniam. Protesty sa nezaobišli bez násilia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky poškodili energetickú infraštruktúru vo viacerých oblastiach na Ukrajine

Na postihnutých miestach sú už tímy, ktoré posudzujú škody spôsobené ruskými útokmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *