Home / SVET / Ostane Steinmeier nemeckým prezidentom aj v druhom funkčnom období? Krajinu čakajú voľby

Ostane Steinmeier nemeckým prezidentom aj v druhom funkčnom období? Krajinu čakajú voľby

4.1.2022 (Webnoviny.sk) – Nemeckí ekologickí Zelení sa v utorok vyslovili za druhé funkčné obdobie súčasného prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Hlava štátu sa tak dostala do dobrej pozície na získanie ďalších piatich rokov v prezidentskom úrade.

Zelení sa stali poslednou z troch strán novej vlády kancelára Olafa Scholza, ktorá vyslovila podporu Steinmeierovi. Ten bol dlhoročným členom Scholzových stredoľavých sociálnych demokratov.

Prezidenta bude voliť 13. februára mimoriadne zhromaždenie zložené z členov dolnej komory parlamentu a zástupcov 16 nemeckých spolkových krajín. Očakáva sa, že sociálni demokrati, Zelení a propodnikateľskí Slobodní demokrati – tretia strana Scholzovej koalície – budú mať v zastupiteľstve väčšinu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ostane Steinmeier nemeckým prezidentom aj v druhom funkčnom období? Krajinu čakajú voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rada EÚ únie odsúdila agresivitu Ruska voči Ukrajine, Moskvu vyzvala na okamžitú deeskaláciu napätia

Zároveň vyzvala Rusko, aby deeskalovalo situáciu, dodržiavalo medzinárodné právo a konštruktívne sa zapájalo do dialógu prostredníctvom zavedených medzinárodných mechanizmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *