Home / SVET / Po najničivejších požiaroch v histórii Colorada počítajú škody, nezvestní sú traja ľudia

Po najničivejších požiaroch v histórii Colorada počítajú škody, nezvestní sú traja ľudia

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Po mohutných lesných požiaroch v americkom štáte Colorado naďalej počítajú škody. Oheň podľa miestnych úradov zničil takmer 1000 domov a ďalších budov.

Katastrofa si nevyžiadala žiadne ľudské životy, najmenej sedem osôb však utrpelo zranenia a evidujú i troch nezvestných. Vyšetrovatelia sa stále snažia zistiť, čo spôsobilo požiare.

Ešte vo štvrtok museli evakuovať zhruba 30-tisíc ľudí v mestách Louisville a Superior, asi 32 severozápadne od metropoly Colorada – Denveru.

Oheň v regióne, ktorý zasiahlo historické sucho, šíril vietor s rýchlosťou 169 kilometrov za hodinu. Boli to najničivejšie požiare v modernej histórii Colorada. Niektoré údajne vznikli, keď vietor zhodil elektrické vedenie.

Colorado bolo v uplynulých rokoch dejiskom extrémnych súch. Zmena klímy zvyšuje riziko horúceho, suchého počasia, pri ktorom je väčšie riziko vzniku lesných požiarov.

Viac k témam: Colorado, Lesné požiare, Lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Po najničivejších požiaroch v histórii Colorada počítajú škody, nezvestní sú traja ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael a Hamas sa navzájom obvinili z porušenia prímeria, v Pásme Gazy vybuchli na dvoch miestach výbušné zariadenia

Izraelskí vojaci boli podľa vyhlásenia armády na pozíciách v súlade s pravidlami prímeria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *