Home / SVET / Po najničivejších požiaroch v histórii Colorada počítajú škody, nezvestní sú traja ľudia

Po najničivejších požiaroch v histórii Colorada počítajú škody, nezvestní sú traja ľudia

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Po mohutných lesných požiaroch v americkom štáte Colorado naďalej počítajú škody. Oheň podľa miestnych úradov zničil takmer 1000 domov a ďalších budov.

Katastrofa si nevyžiadala žiadne ľudské životy, najmenej sedem osôb však utrpelo zranenia a evidujú i troch nezvestných. Vyšetrovatelia sa stále snažia zistiť, čo spôsobilo požiare.

Ešte vo štvrtok museli evakuovať zhruba 30-tisíc ľudí v mestách Louisville a Superior, asi 32 severozápadne od metropoly Colorada – Denveru.

Oheň v regióne, ktorý zasiahlo historické sucho, šíril vietor s rýchlosťou 169 kilometrov za hodinu. Boli to najničivejšie požiare v modernej histórii Colorada. Niektoré údajne vznikli, keď vietor zhodil elektrické vedenie.

Colorado bolo v uplynulých rokoch dejiskom extrémnych súch. Zmena klímy zvyšuje riziko horúceho, suchého počasia, pri ktorom je väčšie riziko vzniku lesných požiarov.

Viac k témam: Colorado, Lesné požiare, Lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Po najničivejších požiaroch v histórii Colorada počítajú škody, nezvestní sú traja ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *