Home / SVET / Scholz požiadal Nemcov v novom roku o súdržnosť počas boja s koronavírusom, vyzval k očkovaniu

Scholz požiadal Nemcov v novom roku o súdržnosť počas boja s koronavírusom, vyzval k očkovaniu

31.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz požiadal obyvateľov o súdržnosť počas budúcoročného boja s koronavírusom. Zároveň sľúbil, že nemecká vláda bude konať „rýchlo a rozhodne“ proti šíriacemu sa variantu omikron.

Viac o téme: Koronavírus

V deň, keď zrušili veľké silvestrovské oslavy a zakázali predaj zábavnej pyrotechniky, Scholz poďakoval obyvateľom Nemecka za snahu dodržiavať pravidlá. Vyzval ich, aby naďalej dodržiavali obmedzenia zavedené v ostatných dňoch, ktoré pomôžu ochrániť všetkých Nemcov.

Scholz opätovne vyzval ľudí, aby sa dali zaočkovať a prihlásili sa na posilňovacie dávky. „Teraz je to o rýchlosti. Musíme byť rýchlejší ako vírus. Urobme spolu všetko, naozaj všetko, aby sme v novom roku konečne zvíťazili nad koronavírusom,“ povedal Scholz.

Nemecko sa v sobotu ujme predsedníctva v skupine G7. Už predtým Scholz sľúbil, že využije toto predsedníctvo v skupine najvyspelejších ekonomík sveta, aby sa uvedené združenie stalo „priekopníkom“ v klimaticky neutrálnej ekonomickej aktivite.

„Vstupujeme do novej éry, obdobia, ktoré bude dobré, ak ho budeme aktívne formovať,“ skonštatoval Scholz.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, nemecká vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz požiadal Nemcov v novom roku o súdržnosť počas boja s koronavírusom, vyzval k očkovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rada EÚ únie odsúdila agresivitu Ruska voči Ukrajine, Moskvu vyzvala na okamžitú deeskaláciu napätia

Zároveň vyzvala Rusko, aby deeskalovalo situáciu, dodržiavalo medzinárodné právo a konštruktívne sa zapájalo do dialógu prostredníctvom zavedených medzinárodných mechanizmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *