Home / SLOVENSKO / Taiwanci milujú litovské pochúťky

Taiwanci milujú litovské pochúťky

29.12.2021 (Webnoviny.sk) – Na Štedrý deň sa na Taiwane začína jeden z najväčších medzinárodných potravinárskych veľtrhov v Ázii, „Food Taipei“. K vrcholom veľtrhu patrí premiéra pavilónu členskej krajiny EÚ – Litvy, ktorá napriek intenzívnemu nátlaku autoritárskej Číny odvážne rozširuje spoluprácu s demokratickým Taiwanom.

Vysokokvalitné produkty z Litvy, vrátane piva, brezovej vody, čokolády a rôzneho občerstvenia celkom od 25 vystavovateľov, majú potešiť a nadchnúť návštevníkov veľtrhu. Minister zahraničných vecí Joseph Wu 23. decembra vzbudil záujem verejnosti osobným tweetom, v ktorom uviedol: „Zatiaľ, čo tento veľký tyran skúša na #Litve hrozné kúsky, ľudia v #Taiwane si robia zásoby a užívajú si skvelé produkty z tohto krásneho #Baltského štátu. Všetko dobré odvážnym ľuďom z Litvy a áno: #Veselé Vianoce! JW”

Taiwan, ako maják slobody, demokracie a ľudských práv spolu so spriaznenými silami dobra na celom svete, ako sú EÚ a USA, podporuje Litvu, ktorá odoláva čínskej kampani ekonomického a politického nátlaku. Taiwan môže pomôcť svojmu baltskému priateľovi a ďalším krajinám v Európe chrániť spoločné hodnoty a budovať lepšie zajtrajšky pre všetkých.

Informačný servis

Viac k témam: Food Taipei, Litva, PR, Taiwan, Veľtrh, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Taiwanci milujú litovské pochúťky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *