Home / SVET / Pre koronavírus pristúpili organizátori svetovej výstavy v Dubaji k dočasným uzávierkam

Pre koronavírus pristúpili organizátori svetovej výstavy v Dubaji k dočasným uzávierkam

28.12.2021 (Webnoviny.sk) – Organizátori svetovej výstavy v Dubaji upozornili, že v súvislosti s rýchlym nárastom prípadov nákazy koronavírusom v Spojených arabských emirátoch (SAE) možno pristúpia k uzatvoreniu niektorých miest.

Zástupcovia dubajského Expo 2020 informovali, že šírenie nákazy medzi zamestnancami v niektorých častiach výstavy ich možno prinúti k ich „dočasnému uzatvoreniu na hĺbkové čistenie a dezinfekciu“. Nespresnili pritom rozsah ani miesta šírenia vírusu.

Denné prírastky nákazy koronavírusom v dôsledku šírenia variantu omikron v SAE za posledné tri týždne stúpli až 37-násobne.

Výzvy počas pandémie

Vágne stanovisko dubajskej vládnej mediálnej kancelárie zdôraznilo výzvy, ktorým čelia ako organizátori jedného z prvých veľkých celosvetových podujatí s účasťou návštevníkov v čase stále zúriacej pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

Výstavu otvorili v októbri, po ročnom odklade, pričom SAE dúfali, že ich rýchla očkovacia kampaň im umožní, aby sa tamojšia ekonomika vyhla zatváraniu, ktoré paralyzovalo veľkú časť západného sveta.

Povinnosti pri vstupe

Expo sa síce snaží o uplatňovanie protipandemických opatrení, ako sú povinnosť preukázať sa pri vstupe očkovacím preukazom alebo potvrdením o negatívnom teste a tiež nosenie ochranných rúšok, vysoko prenosný variant omikron však predstavuje nové výzvy.

Agentúra AP tiež upozorňuje, že počas uplynulých týždňov nevyžadovali dodržiavanie sociálnych odstupov na koncertoch v rámci Expa.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

V Dubaji je v súčasnosti v plnom prúde zimná turistická sezóna a do areálu svetovej výstavy, kde sa nachádzajú národné pavilóny, reštaurácie aj obchody, prúdia milióny turistov z celého sveta. Zatiaľ čo minulý týždeň pritiahli davy vianočné sprievody, v týchto dňoch sa Expo chystá na veľké koncerty pri príležitosti silvestrovských osláv.

Počet denných prírastkov

Práve novoročné oslavy vlani v Dubaji dopomohli k dramatickému nárastu šírenia koronavírusu v Emirátoch, kam turisti ušli z lockdownov vo svojich domovských krajinách.

Počet denných prírastkov zatiaľ nedosahuje rekordy zo spomenutého obdobia, no čísla rýchlo rastú. V utorok potvrdili viac ako 1 840 prípadov nákazy, čo je najviac za šesť mesiacov.

Viac k témam: EXPO Dubaj, Koronavírus, Lockdown, omikron, Výstava
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre koronavírus pristúpili organizátori svetovej výstavy v Dubaji k dočasným uzávierkam © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi zhodili na ukrajinské mesto Lyman dve 250-kilogramové bomby, úrady vyzvali obyvateľov na evakuáciu

Ruské bomby poškodili obytnú budovu, firmu a tri predajne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *