Home / šport / Hokej / Kapitánom slovenského tímu na MS v hokeji do 20 rokov bude opäť Kňažko, zhodli sa na ňom všetci

Kapitánom slovenského tímu na MS v hokeji do 20 rokov bude opäť Kňažko, zhodli sa na ňom všetci

22.12.2021 (Webnoviny.sk) – Kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na nadchádzajúcom svetovom šampionáte v Kanade (26. 12. 2021 – 5. 1. 2022) bude Samuel Kňažko.

Pre devätnásťročného obrancu to budú už druhé majstrovstvá sveta s písmenom C na drese. Kapitánom bol aj pred rokom, keď sa juniorský šampionát tiež konal v Kanade.

Asistentmi Kňažka budú Šimon Nemec a Roman Faith. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Pokora aj zdravé odhodlanie

Kapitána a asistentov oznámil trénerský štáb hráčom na spoločnom mítingu v utorok popoludní kanadského času.

Hlavný tréner Ivan Feneš zvyšku tímu oznámil rozhodnutie, na ktorom sa uzniesli nielen tréneri, ale aj hráči a celý realizačný tím.

„Sme presvedčení, že kapitánske céčko je v najsprávnejších rukách. Všetci sme sa zhodli, že Samo je pravý líder. Neraz nás presvedčil, že je nielen skvelý hokejista, ale aj vodca partie. Náš tím zároveň pri tejto voľbe ukázal veľký charakter. Na mene kapitána sa jednohlasne zhodli všetci do jedného,“ povedal Ivan Feneš.

Samuel Kňažko prijíma rolu kapitána na druhom juniorskom šampionáte za sebou s pokorou, ale zároveň zdravým odhodlaním.

V kapitánske céčko dúfal

„Je to veľká výsada. Po minuloročných majstrovstvách som aj dúfal, že céčko dostanem. Vlani som bol kapitán medzi mladšími, teraz som jeden z najstarších. Vždy je však konečné rozhodnutie na tréneroch. Mohli sa rozhodnúť pre ktoréhokoľvek hráča, keďže tento rok máme v mužstve viacero lídrov. Preto ďakujem trénerom, že mi prejavili dôveru,“ komentoval Samuel Kňažko vo videorozhovore pre hockeyslovakia.sk.

Prvý príhovor k tímu absolvoval krátko po oficiálnom oznámení kapitánskej role.

Zďaleka však nebol posledný: „S chlapcami sme už absolvovali spoločný míting, no pred prvým zápasom majstrovstiev sveta sa spolu ešte určite porozprávame. Aj o tom, ako by sme chceli hrať, a ako by to malo vyzerať počas turnaja na striedačke a v kabíne.“

Nebude mať problém zvýšiť hlas

Hráčovi Seattlu Thunderbirds v zámorskej juniorskej WHL, ktorý má na konte aj 22 štartov za mužskú reprezentáciu, nebude robiť problém zvýšiť hlas v kabíne, ak si to situácia vyžiada .

„Ak sa odohrá niečo negatívne, je potrebné zvýšiť hlas. Uvedomujem si však, že to nie je zakaždým ideálna možnosť. Hokej je tímový šport. Ak chceme bojovať o najlepšie umiestnenia, hlas je občas potrebné zvýšiť,“ doplnil kapitán Kňažko.

Viac k témam: MS v hokeji do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Kapitánom slovenského tímu na MS v hokeji do 20 rokov bude opäť Kňažko, zhodli sa na ňom všetci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šesť českých olympionikov má koronavírus, ostatní skončili v prísnej bubline

Česká hokejová reprezentácia pripravujúca sa na ZOH v Pekingu má problém. Až šiesti z dvanástich hráčov, ktorí sa dosiaľ pripravovali v spoločnom tréningovom kempe v pražskej O2 Arene, mali pozitívne testy na koronavírus. Podľa tlačového hovorcu českého tímu Zdeňka Zikmunda sa tréningová skupina rozdelila na dve časti, hráči s negatívnymi výsledkami testov nastúpili od soboty do sprísneného módu izolácie, čiže tzv. bubliny. Vznikol poriadny chaos "V tejto chvíli neviem, kedy sa kto vráti z karantény. Niektorí boli po prílete negatívni, iní zasa pozitívni. Je to poriadny chaos. Až v deň tréningu riešim, koľko hráčov mám k dispozícii. S určitosťou viem len to, že pozitívni aj negatívni hráči sa testujú na dennej báze," uviedol tréner českej reprezentácie Filip Pešán na portáli iDnes.cz. [related id="1740030" /] K českej reprezentácii v Prahe sa postupne zapájajú hráči z prerušenej Kontinentálnej hokejovej ligy KHL. Vo štvrtok sa však na ľade namiesto plánovaných deviatich hráčov objavila iba trojica obrancov Lukáš Klok, Libor Šulák a Jakub Jeřábek plus útočník Radan Lenc. Hráči nemajú žiadne príznaky Vzhľadom na to, kto už reálne trénoval v uplynulých dňoch, by mali mať pozitívne testy brankár Roman Will a obrancovia Vojtěch Mozík a Ronald Knot. Zostávajúci traja nakazení by mali byť spomedzi hráčov, ktorí mali tréningovú skupinu doplniť v najbližších dňoch, čiže brankári Šimon Hrubec a Patrik Bartošák, obranca David Sklenička a útočníci Tomáš Hyka s Lukášom Sedlákom. [related id="1740028" /] Podľa trénera Pešána žiadny z pozitívne testovaných hráčov nemá príznaky ochorenia COVID-19. "Všetci normálne trénovali a chodili do posilňovne. A potom sme sa dozvedeli, že majú pozitívne testy. Situácia je neprehľadná a mení sa každú hodinu. Nemáme šancu čokoľvek meniť, iba sčítame hráčov a testujeme. V hre bolo aj zrušenie kempu, ale radšej sa snažíme do bubliny dostať čo najviac hráčov a trénovať s nimi," doplnil Pešán. V úvodnom zápase sa postavia proti Švédom Česi budú na ZOH 2022 v Pekingu súčasťou B-skupiny spoločne s Rusmi, Dánmi a Švajčiarmi. V nedeľu (6. februára) majú českí hokejisti na programe prípravný zápas proti Švédom, do turnaja v čínskej metropole vstúpia 9. februára súbojom s Dánmi. [related id="1739835" /] O dva dni neskôr nastúpia proti Švajčiarom a 12. februára uzavrú svoje vystúpenie v B-skupine šlágrom proti obhajcom titulu z Ruska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *