Home / SVET / Rakúsko si vo Viedni pripomenulo obete koronavírusu, zapálili vyše 13-tisíc sviečok

Rakúsko si vo Viedni pripomenulo obete koronavírusu, zapálili vyše 13-tisíc sviečok

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Desiatky tisíc ľudí si v nedeľu večer vo Viedni na spomienkovom podujatí pripomenuli viac ako 13-tisíc obetí pandémie koronavírusu v Rakúsku. „More svetiel“, ktoré podporili desiatky organizácií občianskej spoločnosti, podľa rakúskych médií prilákalo v hlavnom meste viac ako 30-tisíc ľudí.

Tí okolo viedenského centrálneho okruhu vytvorili reťaz z viac ako 13-tisíc sviečok, jednu pre každého človeka, ktorý zomrel v Rakúsku, a držali minútu ticha. Spomienkové podujatie tiež malo vyjadriť solidaritu so zdravotníckymi pracovníkmi. „Sme jednoducho ľudia z občianskej spoločnosti, ktorí chcú vyslať signál,“ povedal organizátor Daniel Landau pre noviny Kurier.

Viac o téme: Koronavírus

Okrem ľudí, ktorí sa na mori svetiel zúčastnili osobne, si obete sviečkami doma pripomenuli aj mnohí ďalší, vrátane prezidenta Alexandra van der Bellena, a na sociálnych sieťach vyjadrili solidaritu pod hashtagom #YesWeCare (áno, záleží nám na tom, pozn. red.).

Podujatie sa uskutočnilo po niekoľkých týždňoch protestov proti pandemickým reštrikciám a povinnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Desiatky tisíc ľudí protestovali aj v sobotu.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Spomienka
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko si vo Viedni pripomenulo obete koronavírusu, zapálili vyše 13-tisíc sviečok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské osobné lietadlo bolo nútené núdzovo pristáť, na palube sa nachádzal rádioaktívny materiál

Lietadlo muselo núdzovo pristáť na moskovskom letisku Vnukovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *