Home / šport / Ostatné športy / Adam Žampa po prvom kole siahal na prvú desiatku, Andreasovi postup tesne ušiel

Adam Žampa po prvom kole siahal na prvú desiatku, Andreasovi postup tesne ušiel

19.12.2021 (Webnoviny.sk) – Obrovský slalom lyžiarov v talianskej Alta Badii vyhral Nór Henrik Kristoffersen. Triumfoval pred doterajším suverénom disciplíny a lídrom Svetového pohára – Švajčiarom Marcom Odermattom.

Slovák Adam Žampa obsadil 25. pozíciu. V úvodnom kole zajazdil 14. najlepší čas, keď za víťazom zaostal o 1,07 sekundy. Jeho bratovi Andreas o jednu stotinu sekundy ušiel postup do 2. kola a obsadil konečnú 31. priečku.

Viac k témam: Obrovský slalom, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Žampa po prvom kole siahal na prvú desiatku, Andreasovi postup tesne ušiel © SITA Všetky práva vyhradené.