Home / SVET / Švajčiarsko sprísňuje opatrenia, do reštaurácií a na interiérové podujatia sa nedostane každý

Švajčiarsko sprísňuje opatrenia, do reštaurácií a na interiérové podujatia sa nedostane každý

18.12.2021 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska vláda rozhodla, že v krajine budú vyžadovať doklad o vakcinácii proti koronavírusu alebo o prekonaní ochorenia COVID-19 od ľudí navštevujúcich reštaurácie, kultúrne, športové a všetky ostatné interiérové podujatia.

Švajčiarsko totiž čelí ďalšej vlne prípadov infekcií koronavírusom. Opatrenia, o ktorých vláda rozhodla v piatok, nadobudnú účinnosť v pondelok.

Viac o téme: Koronavírus

Epidemická situácia je mimoriadne znepokojujúca, počet hospitalizácií naďalej rastie a obsadenosť jednotiek intenzívnej starostlivosti je v niektorých regiónoch veľmi vysoká,“ uviedla švajčiarska vláda vo vyhlásení.

Vláda preto požiadala, aby väčšina ľudí pracovala z domu. Tí, ktorí musia ísť na pracoviská, budú musieť nosiť rúška, ak v miestnosti bude viac ako jeden človek. Na súkromné stretnutia bude môcť prísť maximálne desať ľudí, ako niekto z nich vo veku nad 16 rokov nie je zaočkovaný a neprekonal COVID-19.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko sprísňuje opatrenia, do reštaurácií a na interiérové podujatia sa nedostane každý © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na plytčine pri Aténach uviazlo mláďa veľryby, potápači ho dostali do mora, ale vrátilo sa späť

Postihnutým zvieraťom je mladý vorvaňovec zobcový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *