Home / SLOVENSKO / Čaputová: Povinné očkovanie proti koronavírusu bude zrejme nevyhnutné

Čaputová: Povinné očkovanie proti koronavírusu bude zrejme nevyhnutné

17.12.2021 (Webnoviny.sk) – Povinné očkovanie proti koronavírusu bude podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zrejme nevyhnutným opatrením. Hlava štátu to povedala počas piatkovej tlačovej konferencie.

Viac o téme: Koronavírus

Prezidentka zdôraznila, že k povinnému očkovaniu pristúpili krajiny ako Maďarsko, Poľsko, Rakúsko a zvažuje sa aj v Českej republike. „Sme špecifická krajina v tom, že polovica populácie sa očkovania buď bojí, alebo ho odmieta. O to citlivejšie je potrebné nakladať s touto témou,“ vyhlásila.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Povinné očkovanie je opatrenie, ktorému sa nebude dať zrejme vyhnúť, hlava štátu chce preto klásť veľký dôraz na to, ako sa Slovensko k povinnému očkovaniu postaví. „Baviť sa s odborníkmi, ktoré skupiny by mali byť tie, ktorých by sa to malo týkať,“ doplnila Čaputová.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Povinné očkovanie proti koronavírusu bude zrejme nevyhnutné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stretnutie Čaputovej a korunného princa skritizoval Inštitút ľudských práv, neotvorila sa téma moderného otroctva v krajine

Riaditeľ Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher označil za mimoriadne znepokojujúce, že prezidentka nenastolila otázku ľudských práv počas stretnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *